Giriş Yap
Şifreni mi unuttun?
AŞIRI İHTİRAS
Derin ve güçlü tutkular; cinsellikte, parada, politikada, işte, seçtiği her konuda aşırı ihtiras.

KARARLILIK
Verdiği karardan dönmeme, ulaşmak istediği hedefe giden yoldaki tüm engelleri bertaraf etme, azimlilik, güçlü irade.

ENERJİ, DİNAMİZM, DÜZEN
Yorulmadan çalışabilme, bitmek bilmeyen enerji, bir plan doğrultusunda hareket etme, mükemmeliyetçilik.

MANYETİZMA GÜCÜ
Derin ve etkileyici bakışlarla karşısındankinin zihnini okuma, etki altına alma.

İNTİKAMCILIK VE KUŞKUCULUK
Herkesten ve herşeyden kuşku duyma, yapılan kötülüğü affetmeme ve karşılığını fazlasıyla verme, acımasızlık.

YÖNETİCİLİK
Disiplin, yönetebilme yeteneği, parlak kariyer yahut zalim otorite, keskin algılama yeteneği, bağımsız olma ve fakat başkasının bağımsız davranmasına izin vermeme.

ZOR KİŞİLİK
Anlaşılması ve birlikte yaşanılması zor kişilik, gizlilik, az sayıdaki dost çevresi dışına kapalılık, kapalı kutu olma, güçlünün ve kazananın yanında olma.

SAHİPLENMEYE DAYALI KISKANÇLIK
Eşi, çocukları ve arkadaşları dahil eline geçirdiği herşeyi sahiplenme, onları koruma altına alma, çevresinde başkasına ilgi göstermesine dayanamama, aşırı kıskançlık.

AŞIRI CİNSEL ARZU
Harem kurmaya veya koleksiyon yapmaya meyil.

ÖZGÜVEN VE GURUR
Kibirliliğe bürünen gururluluk, kendine aşırı güvenme, sert ve ciddi görünüm.

DOĞARKEN
Bütün hüznüyle sonbahar. Toprağın katkılı yüzeyinin çürümesiyle humuslu toprağın oluştuğu günler. Tarlalar tümüyle boşalır, ağaçlar akşam güneşinin rengine bürünür, yapraklar dökülmeye başlar, insanlar evlerine çekilir. Ara sıra güneş göz kırpsa da, insanların içini ürperten rüzgarlar esmektedir artık. Bu rüzgarlar arada bir fırtınayada dönüşecektir. İçimizi ısıtan güneş yok, rengarenk çiçekler yok, meyve ağaçlarının dalları boş, gönlümüzü ferahlatan çiçekler ve çimenler kurumuş, tam bir sessizlik, tam bir yanlızlık. Artık kendini dinleme zamanı gelmiştir, dinleme ve muhasebe yapma zamanı. O günlerde doğan bebek gibi. Sessiz, sakin ve sizden uzak. Anne babaya sabır düşer. O doğmadan bir müddet önce veya o doğduktan bir süre sonra bir yakınınızı da kaybedebilirsiniz. Zira o ölümün ve yeniden doğuşun sembolü olarak dünyaya teşrif etmiştir.

BÜYÜRKEN
Çalışkan, becerikli, başarılı, kararlı, ancak kaprisli, soğuk, iletişimsiz, gizemli, ilginç bir çocuk. Anne babanın, "Çocuğum laf dinlemiyor, bir köşeye çekilip kendi kendine kuruyor, ne düşünüyor, duyguları ne, nelerle uğraşıyor bilemiyorum, benimle konuşmuyor, söylediklerimi anlamamakta inat ediyor, ne yaparsam yapiyim bildiğini okuyor..." diye şikayet ettiğini duyar gibiyim. Küçük akrep dilerse okulunun en başarılısı olabilir, istemezse yerinden bile kıpırdatamazsınız. Daha çocukken gizli ve gizemli işlerle uğraşabilir, kaprisleriyle çevrelerini bunaltabilir ve yanlız kalabilirler. Belkide istedikleri budur, bilemezsiniz ki. Bu nedenle özel olarak ilgilenilmeleri, küçük yaşta etik değerlerle donatılmaları gerekir. Zira tahmin edemeeceğiniz derecede acımasız olabilir, hayvanlara ve insanlara eziyet etmekten zevk alır hale gelebilirler. Onunla anlamlı iletişim kurabilmeniz için öncelikle onun güvenini kazanmanız ve derin duygularını sezebilmeniz gerekir. Zaman zaman bu çocuklar için "Sanki içimi okuyor..." dediğinizde olmuştur. Aslında onlar içinizi okurlar, herşeyi görürler, gizlediğiniz sandığınız şeyleri dahi bilirler ama bunları genellikle kendilerine saklamayı tercih ederler.

DÜNYAYA GELİŞ AMACI
Akrep insanının dünyaya geliş amacı, geçmişle, gelecek ve çevre etkileriyle hesaplaşmak, ancak bu arada her günün ertesi gün ölecekmiş gibi yaşamaktır. Her istediğini yapmak, duygularını ve iç güdülerini gemlemeden hareket etmek, içinden geldiği gibi davranarak yaşadığını hissetmek. Aslanın aksine gösteri yapmaksızın. İnsanın her istediğini yapması iki şeye bağlıdır. Güçlü olmak ve sınırlamaları kabul etmemek. Akrep insanı gücü iki şeyde görür; çok para ve en tepede olmak. Bunları elde edebilecek iradeyi, ne pahasına olursa olsun kararlılığına ve manyetizma gücüne yani insanları etkileme yeteneğine de sahiptir. Gücü elde etme yolunda onu engelleyebilecek yasaları, gelenekleri ve çevre etkilerini yok etmek, yok edemiyorsa dolanmak için Mars'ın savaşçılığı ile Plüton'un yer altı dünyasıyla ilişkisi onu kamçılar. Ya o gücü elde edecek, yada ölecektir. Zaten herkes ölmüyor mu? Ha bir gün önce, ha bir gün sonra ne farkeder. Akrep duygularının ve sezfilerinin derinliklerine inmeli, kendisiyle yüzleşmeli ve doğru adımları bulmalıdır. Duygusal yanını, özellikle cinsellik yönünü de doğru yorumlamalı, gösterişten kaçınmalıdır. Aksi halde ölümle savaşırken, yeraltının karanlık dehlizlerinde kaybolup gidecektir. Kaybolduğu yer, yer altı olmasa bile.

ARAŞTIR VE OLUŞTUR AMA MÜKEMMELİ
Akrebin istekleri bitmez, genelliklede tutkuyla ister, kale gibi korunmalı bir villa, sağlam ve gösterişli bir araba, güce ve paraya hükmeden bir makam, karizmasını tamamlayacak giysi ve aksesuarlar. Bütün bunların elde edilmesi, işini mükemmel yapmasına, mükemmel ürünler üretmesine bağlıdır. Ve akrepte bunu başarabilecek akıl ve mantık gücü, kararlılık, ayrıntılara varıncaya kadar araştırma ve inceleme yeteneği bulunur. O, karizmasını yaptığı işin kalitesiyle birleştirir ve yükselir, bazen iyiliği ön plana alan bir Kartal, bazen de yoluna çıkan herkesi zehirleyerek saf dışı bırakan bir yılan gibi.

ÇALIŞMA HAYATI
Başak insanları kadar ayrıntıya inebilen, bir meseleyi en ince ayrıntılarına kadar inceleyebilen Akrep insanları, aynı zamanda bu ayrıntıları bütünleştirebilme yeteneğine de sahiptir. Bir yerde işe başladığı zaman, öncelikle yükselebilme imkanının olup olmadığını araştırır. Eğer verilen görevi tepelere ulaşmak için basamak olarak kullanabilecekse tüm gücünü işine verir ve işini istenilenden daha iyi yapar. Aksi halde bir müddet oyalanacak ve sonra kendisine, amacına uygun iş arayacaktır. Akrep insanları, mükemmeliyetçi tavırlarıyla, problemleri çözme yetenekleriyle sizi kendilerine hayran bırakırlar. Onlara küçük bir görev verir veya büyük makamlarda iseniz kendinize aktif danışman yaparsınız. Onların gözü ise yüksek tepelerdedir. Ancak bu niyetini kendisine saklar ve işini mükemmel şekilde yapmaya devam eder. Hayranlığınız artar ve daha önemli görevler verirsiniz. Ancak bir müddet sonra koltuğunuz altından kaymaya başlar. İçinize korku düşer ancak korkunun ecele faydası yoktur. Ya makamınıza oturacaktır, yada yüklü bir bedel karşılığında makamınızı size bağışlayacaktır. İş arkadaşları tarafından ona karşı duyulan his ya aşırı hayranlıktır, yada yoğun bir düşmanlık. İşinde mükemmeliyeti yakalaması hayranlık uyandırırken yükselmek için denediği yollar ve acımasızlığı nefret tohumları ekecektir.

Burç Uyumu

Karşılaştır

Yükselen Burç

Yükselen Burcumu Bul

Günlük Burç Yorumları (21.04.2019)

Koç Burcu21 Mart - 19 Nisan
Boğa Burcu20 Nisan - 20 Mayıs
İkizler Burcu21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç Burcu22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan Burcu23 Temmuz - 22 Ağustos
Başak Burcu23 Ağustos - 22 Eylül
Terazi Burcu23 Eylül - 22 Ekim
Akrep Burcu23 Ekim - 21 Kasım
Yay Burcu22 Kasım - 21 Aralık
Oğlak Burcu22 Aralık - 19 Ocak
Kova Burcu20 Ocak - 18 Şubat
Balık Burcu19 Şubat - 20 Mart

Burç Uyumu

Karşılaştır

Yükselen Burç

Yükselen Burcumu Bul

Burç Özellikleri

Görüntüle